Mini Nerenin Malı | Mini Hangi Ülkenin Markası ?

Mini Nerenin Malı

  Vasıtalar    28 Aralık 2019
Yorum Yok

Mini Nerenin Malı

Bu yazımız da bir otomobil markası olan Mini hakkında bilgi vereceğiz. Çevrenizde gördüğünüzde merak etmişsinizdir Mini nerenin malı, Mini hangi ülkenin araba markası diye buyrun yazımızı okuyalım.

Mini Hangi Ülkenin: İngiltere
Mini Kuruluş Tarihi: 1959
Mini Hizmet Bölgesi: Dünya Çapında
Mini Önceki Sahipleri: İngiliz Motor Corporation (1959-1968) İngiliz Leyland (1968-1986) Rover Grubu (1986-1988) British Aerospace (1988-1994) BMW (1994-günümüz)
Mini Ürün: Otomobil
Mini Resmi Sitesi: mini.com

Mini Hakkında Bilgi

Mini markası İngiltere’de üretilmektedir ve dünya çapında hizmet vermektedir. Mini markasının resmi internet sitesi mini.com adresidir.

Mini markası, 1959 yılında ilk üretime başlamıştır. 1960’lı yılların sembolü olarak görülen bir İngiliz otomobil markasıdır. 1950 ile 1999 yılları arasında yaklaşık 40 yıl ufak tefek değişikliklerle aynı model ve aynı marka olarak üretim yapmıştır. Büyük çaplı bir ankete göre Ford Model-T’den sonra en etkileyici ve güzel otomobil modelidir. Ayrica pickup, arazi aracı ve kombi wagoner olarak da üretilen modelleri de vardır. Fabrikası İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunmaktadır. Alec Issigonis tarafından tasarlanan bir markadır.

Mini markası, BMW grubunun bünyesinde bulunmaktadır. 2001 yılında, BMW bünyesinde geliştirilmiş tamamen yeni 2. jenerasyonu satışa sunulmuştur ve bu Mini modeli, retro tasarımı alanında günümüzdeki en başarılı uygulamalardan biri olmuştur.

Markanın en yeni 3. jenerasyon modelleri ise 2006 yılının sonlarında dünya basınına tanıtılmıştır.

Mini markası dünya çapında satış yapmaktadır ve başarılı bir kitleye ulaşmıştır. Ürettiği ufak ve şık spor arabalar hem kaliteli hem yüksek performanslıdır. Alıcı kitlesi genel olarak bayanlar ve gençler olmuştur. Kaliteli ve konforlu olması piyasada yerini koruması açısından büyük önem taşımaktadır. Mini markasının araçlarının satış fiyatları kalitesine, performansına ve konforuna göre gayet iyidir ve parasını hak eden bir markadır. Kendi sınıfında rakiplerinin üstüne çıkmayı başarmıştır. Ülkemizde de piyasası olan bir araçtır.

Mini Cooper Hangi Ülkenin Markası ?

Cevap: İngiltere

Mini Markasının Modelleri

Mini Mark I (1959 – 1967)
Mini Mark II (1967 – 1970)
Mini Mark III-Mark VII (1969 – 2000)
Mini Hatch/Hardtop (2001 – 2006)
Mini Convertible/Cabrio (2005 – 2008)
Mini Hatch/Hardtop (2007 – 2013)
Mini Clubman (2008 – günümüz)
Mini Convertible (2009 – günümüz)
Mini Countryman (2011 – günümüz)
Mini Coupé (2012 – günümüz)
Mini Roadster (2012 – günümüz)
Mini Paceman (2013 – 2016)
Mini Hatch/Hardtop (2014 – günümüz)

nereninmali.com sitesi olarak size bugün mini nerenin malı, mini cooper hangi ülkenin araba markasıdır vb soruların cevaplarını verdik bir dahaki yazımız da görüşmek üzere…

331 okunma

Etiketler : , , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.
  Popüler Yazılar

  Son Yazılar

Anaokulu & Okul Öncesi

KPSS & PDF İndir

PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir PDF İndir