Reanult Nerenin Malı – Reanult Hangi Ülkenin

Renault Nerenin Malı ?

Nerenin Malı sitesi olarak firma, ürün veya üretilen bazı modellerin hangi ülkenin malı olduğuna dair bilgileri paylaşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımızda ünlü bir araba markası olarak bildiğimiz Renault markasını ele alıyoruz ve bu markanın hangi ülkeye ait olduğunu sizlere aktarmaya çalışacağız. Araba ile ilgili haşir neşir olan herkes bu marka hakkında az çok bilgiye sahiptir. Peki Renault hangi ülkenin markasıdır?

Renault hakkında genel bilgiler

Hangi Ülkenin: Fransa
Kurucusu: Louis Renault, Marcel Renault, Fernand Renault
Kuruluş Tarihi: 1 Ekim 1898 (Gayri resmî), 25 Şubat 1899 (Resmî)
Şehir: Boulogne-Billancourt
Hizmet Bölgesi: Dünya Çapında
Alan: Otomotiv Endüstrisi
Ürün: Otomobiller
Resmi Site: www.renault.com

Renault nerenin malı ?

Renault, Fransa’da kurulmuş çok ünlü bir araba üretim firmasıdır. Bir aile firması olan şirket Renault kardeşler tarafından kurulmuştur. Firma 1 Ekim 1898 yılında kurulmuş ve otomotiv sektöründe hizmet vermektedir. Yani anlayacağınız firma sadece araba üretimi yapan bir firma değil. Otomotiv alanında hizmet verip birçok alt dalda üretim yapmaktadır. Ülkemizde de üretimi bulunan firmanın merkezi Bursa’dadır. Ülkemizde Oyak-Renault ortaklığı şeklinde hizmet vermektedir. Firma ürettiği ürünlerin kaliteli ve uygun fiyatlı oluşu sayesinde kendine üst sıralarda yer edinmeyi başarmıştır. Özellikle aile araçları oldukça büyük ilgi gören firma bu sayede büyük satış rakamları yakalamıştır.

 

Merhaba ben Batuhan. Ülkemizde binlerce farklı marka var ve hiç birinden haberdar değiliz. Sizler için markalar hakkında bilgiler vereceğim. Nerenin malı ? Hangi ülkeye ait bileceksiniz.

Related Posts

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.