Volvo Otomobil Nerenin Malı – Volvo Hangi Ülkenin

Volvo Nerenin Malı ?

Sanırım dayanıklı ve güvenli otomobil dediğimizce ülkemizde ve dünya genelinde akla ilk volvo geliyor. Nedense teknik bilgiye sahip olmayan biri bile otomobili gördüğünde kalitesini anlıyor. Peki bu volvo otomobil nerenin malı ? Volvo hangi ülkenin ve hangi ülkede üretiliyor ? Gelin birlikte otomobil markası volvoyu inceleyelim.

Volvo Firma Hakkında Bilgiler

Hangi Ülkenin : İsveç (Çin’e satıldı)
Kurucusu : Assar Gabrielsson ve Gustav Larson
Kurulduğu Yer : İsveç
Kuruluş tarihi : 14 Nisan 1927
Alan : Otomotiv
Resmi Sitesi : https://www.volvocars.com/tr

Volvo Hangi Ülkenin Malı ?

Genelde ülkemiz dışında TIR üretimi yapan ve bununla ünlü olan ( özellikle Amerika ) , otomobil iş makinesi hatat deniz motoru veya sanayi motoru üretiyor. Bunları bende ilk duyduğumda şaşırmıştım.Ancak biraz detaya indiğimde sadece otomobilden ibaret olmadığını gördüm. Sizin gibi bende volvo otomobil nerenin malı diye arayıp size verdiğim bu bilgilere ulaştım. Volvo vars 1999 yılında isveçli volvo şirketi tarafından kurulmuş daha sonra Ford Motor’a satılmıştır. Aslında volvonun sahibi Ford. Tabi daha sonra  2010 yılı sanırım Geely firmasında satıldı ve o günden bu güne kadar binek ve SUV araçlar üretiyorlar.

 

Merhaba ben Batuhan. Ülkemizde binlerce farklı marka var ve hiç birinden haberdar değiliz. Sizler için markalar hakkında bilgiler vereceğim. Nerenin malı ? Hangi ülkeye ait bileceksiniz.

Related Posts

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.